12. septembra 2011 bol v Budmericiach založený karate klub s názvom Karate Tím NALÍ Budmerice. Názov klubu vymyslela Katka Setnická. Tí­m symbolizuje našu súdržnosť a NALÍ znamená po čí­nsky VYTRVALOSŤ.
Klubový znak vytvárali počas prvej sezóny 2011/2012 deti spoločne. Najprv kreslili všetci svoje návrhy zovretej päste a otvorenej dlane a postupne ich nosili na tréningy. Návrh päste a dlane sa najlepšie podaril Grétke Homzovej. Tvar znaku, jeho farby a umiestnenie Grétkinej kresby a Katkinho nápisu vymyslela Gabika Setnická. Spoločnými silami sme vytvorili znak, ktorý sa nám všetkým páči a sme s ním spokojní. Ocenili ho aj členovia susedného klubu z Cífera.
Od 14. septembra sa členovia stretávajú v telocvični Základnej školy. Tréningy prebiehajú zvyčajne 2-krát týždenne. Pred blížiacou sa súťažou alebo skúškami sa pridáva tretí tréning.
V školskom roku 2011/2012 boli cvičenci rozdelení do troch skupín – skupina začiatočníkov detí (tréneri: Katka Setnická, Gabika Setnická), skupina začiatočníkov dospelých (tréner: Miroslav Urge) a skupina pokročilých cvičencov (tréner: Milan Užovič). Univerzálnym trénerom v klube je Ľubor Setnický, ktorý trénuje práve tam, kde je potrebný.
V apríli 2012 prebehli v našom klube skúšky technickej vyspelosti (páskovanie). 12 detí úspešne urobilo skúšky na 8. kyu (biely pás so žltými koncami), 1 dospelý na 8. kyu a 6 dospelých zvládlo skúšky na 8. a na 7. kyu (žltý pás).
Deti prispeli svojim bojovým umením i do programu v rámci Benefičného koncertu pre Adamka Oscitého.
Našu obec reprezentovali už na troch súťažiach, kde získali pekné umiestnenia.
25.3.2012 vybojovala Grétka Homzová 1. miesto v kumite (športový zápas) na Majstrovstvách BÚK vo Viničnom.
26.5.2012 na Majstrovstvách Šito ryu v Nových Zámkoch získala Katka Setnická 2. m v kumite, Grétka Homzová 3. m v kumite, Denis Gajdy 3. m v kata (zostavy), Jurko Polák 3. m v kata a Grétka Homzová 3. m v kata .
27.5.2012 na Majstrovstvách goju ryu BÚK vo Viničnom získala Grétka Homzová 1.m v kumite.
Na súťažiach veľmi vzorne reprezentovali našu obec i ďalšie deti, a to: Maťko Polák, Terezka Setnická, Vilko Moravčík, Stanko Jurík, Aďko Michalík, Dominik Račko a Matúš Haršány.
Túto sezónu ešte plánujeme trojdňové sústredenie na Liptove, ktoré prebehne 17. – 19. augusta 2012.
Ďalšiu sezónu (2012/2013) plánujeme v septembri urobiť nábor nových členov, jedny skúšky pre skupinu detí, dvoje skúšky pre skupinu dospelých, jedny skúšky pre začiatočníkov (deti a dospelí z nového náboru) a samozrejme so skupinou pokročilých ďalšie súťaže. Nováčikovia sa zapoja do súťaží, keď budú na to pripravení. Keďže karate je dynamické a my sme flexibilní, je dosť možné že sa vyskytnú i menšie zmeny v predbežných plánoch.

kontakt: gabikasetnicka[zavináč]gmail.com